Теплофікаційні парові турбіни

Теплофікаційні парові турбіни служать для одночасного отримання електричної і теплової енергії. Але основний кінцевий продукт таких турбін-тепло. Теплові електростанції, на яких встановлені теплофікаційні парові турбіни, називаються
теплоелектроцентралями (ТЕЦ). До теплофікаційних парових турбін відносяться турбіни з протитиском, з регульованим відбором пари, а також з відбором і протитиском.

У турбін з протитиском весь відпрацював пар використовується для технологічних цілей (варіння, сушка, опалення). Електрична потужність, що розвивається турбоагрегатом з такою паровою турбіною, залежить від потреби виробництва або опалювальної системи в гріє парі і змінюється разом з нею. Тому турбоагрегат з протитиском зазвичай працює паралельно з конденсаційної турбіною або електромережею, які покривають виникає дефіцит в електроенергії.

У турбінах з регульованим відбором частина пара відводиться з 1 або 2 проміжних ступенів, а решта пар йде в конденсатор. Тиск відбирається пара підтримується в заданих межах системою регулювання. Місце відбору (ступінь турбіни) вибирають в залежності від потрібних параметрів пара.

У турбін з відбором і протитиском частина пара відводиться з 1 або 2 проміжних ступенів, а весь відпрацював пар направляється з випускного патрубка в опалювальну систему або до мережевих підігрівачів.

teplofikacionnaia-turbina

Схема роботи теплофікаційної турбіни: свіжий (гострий) пар з котельного агрегату (1) по паропроводу (2) направляється на робочі лопатки циліндра високого тиску (ЦВТ) парової турбіни (3). При розширенні, кінетична енергія пари перетворюється в механічну енергію обертання ротора турбіни, який з’єднаний з валом (4) електричного генератора (5). В процесі розширення пара з циліндрів середнього тиску виробляються теплофікаційні відбори, і з них пар направляється в підігрівачі (6) мережної води (7). Відпрацьована пара з останнього ступеня потрапляє в конденсатор, де і відбувається його конденсація, а потім по трубопроводу (8) направляється назад в котельний агрегат за допомогою насоса (9). Велика частина тепла, отриманого в котлі використовується для підігріву мережної води.

admin
Коментарів немає
Категорії:
Без категорії
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Всі результати пошуку