Дахові котельні

Showing the single result

Поява або необхідність появи дахових котелень датується другою половиною 90-х років минулого століття. Спочатку дахові котельні виникли там, де було неможливо побудувати окремо стоячу або прибудовану котельню, або там, де не було можливості забезпечити безперебійне теплопостачання від існуючих теплових мереж. Це могли бути і старі житлові будівлі, що реконструюються і переведені в розряд житла більш високого класу, і нові будівлі, що будуються в тих районах міста, де не була передбачена або була відсутня доступна потужність від теплових мереж — наприклад, точкова забудова в центрі міста.

Серед міст, де вперше з’явилися дахові котельні, можна відзначити Санкт-Петербург з щільною забудовою в історичному центрі міста, Москву, Самару, Саратов, Перм і Єкатеринбург. Зрозуміло, що в той час не існувало ніякої нормативної документації для дахових котелень і був відсутній досвід їх проектування, будівництва та експлуатації.

Пізніше були розроблені і випущені тимчасові документи, на основі яких згодом були випущені нові редакції пунктів СНиП II-35-76 «Котельні установки», а в 2000 році з’явився СП 41-104-2000 з проектування і будівництва – «проектування автономних джерел теплопостачання», де були наведені додаткові вимоги для дахових котелень. Після виходу даних нормативних документів почалося активне будівництво дахових котелень.
Через 18 років, в 2018 році вийшла оновлена, Розширена і перероблена редакція СП 41-104-2000 – СП 373.1325800.2018 «джерела теплопостачання автономні. Правила проектування”.
На даний момент майже в кожному великому місті Російської Федерації є дахові котельні. Їх завдання-забезпечення теплопостачання окремих об’єктів була успішно вирішена.

Всі результати пошуку